SEKTÖREL ÇÖZÜMLER

En Kapsamlı Zirai İlaç Takip Programı

Tarım sektöründe faaliyet gösteren Zirai ilaç bayileri, toptancıları ve üreticileri için Tarım Bakanlığı onaylı bildirim takibi ve ön muhasebe programı ile tanışın.

Genel Bakış
Bilnex Zirai İlaç Programı, Türkiye'de yasal olarak satılan ve kullanılan tüm bitki koruma ürünlerini kapsar.
Bilnex programının anlık bildirim gönderebilme, alabilme ve genel bildirimlerin anlık olarak içeriye aktarabilme kabiliyetleri sayesinde bu sistem, üreticilerin, ithalatçıların, toptancıların ve bayilerin zirai ilaçların kayıt ve takibini yapmalarını en etkin şekilde mümkün kılıyor.
Bilnex Bilnex Sektorel Zirai ilac 1

İzlenebilir karekod

Bitki Koruma Ürünleri Takip Sitemi karekodlarla izlenebilirliği sağlanmış bitki koruma ürünlerinin üretim veya ithalattan başlayarak geçtiği her noktadan alınacak bildirimlerle takibini sağlamak üzere kurulmuş bilgisayarlar, veritabanı, bu veritabanını işletmeye yarayan bilgisayar yazılımları ve iletişim altyapılarını içeren bir sistemdir.

Bilnex Bilnex Sektorel Zirai ilac 2

Tüm ürünleri tek yerden takip edin

Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi, Türkiye’de bitki koruma ürünlerinin ambalajlanmış her bir adetinin izlenmesi için kurulan bir altyapıyı tanımlamaktadır. Karekod kullanımı ile bitki koruma ürünlerinin ambalajlanarak tekil hale getirilmiş her bir adetinin geçtiği her noktadan yapılan bildirimler ile elde edilen hareket bilgisi kullanılarak bitki koruma ürünlerinin izlenebilirliği sağlanmıştır.

Bilnex Bilnex Sektorel Zirai ilac 3

Kontrolü sizde olsun

Bitki koruma ürünleri takip sitemi bitkisel üretim yapan kişilerin bitki koruma ürünlerine güvenle erişiminin sağlanması için her bitki koruma ürününün konumunu takip etmek üzerine tasarlanmıştır. Bu nedenle piyasadaki tüm bitki koruma ürünleri üretimden tüketime tüm aşamalarda yapılacak bildirimlerle izlenir. Bu şekilde sahte, kaçak ve her türlü yasadışı bitki koruma ürününün satışı engellenmiş ve kullanımı kontrol atına alınmış olur. Stok durumları izlenebildiğinden bitki koruma ürünleri gerektiğinde piyasadan kolaylıkla toplatılabilir.

Bilnex Bilnex Sektorel Zirai ilac 1

Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi, bitki koruma ürünlerinin sahteciliğe karşı korunması ve güvenlik amacıyla takip edilmesini sağlar. Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi, üretici, ithalatçı depo, toptancı ve bayilerden alınan bildirimler ile bir bitki koruma ürününün ilgili mevzuata uygun bir şekilde satılmasını ve kontrolünü yapacaktır. Bilnex Zirai İlaç Takip Programı ile ön muhasebe işlemleriniz ile bildirim süreçlerinin tamamı tek program üzerinden yapılmakta ve bu şekilde hatasız ve hızlı bir takip işlemi gerçekleşmektedir.

Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi Portalına Bildirim yapılacak veriler aşağıdaki gibidir.

Ruhsat sahibi firmaların ürettikleri veya Bakanlık bilgisi dahilinde ürettirdikleri bitki koruma ürünlerini sisteme tanıtması için yaptığı bildirimdir.

Ruhsat sahibi firmalarının ithal ettikleri bitki koruma ürünlerini sisteme tanıtmak için yaptıkları bildirimdir. Alıcı bilgisinde ülke ve ithalat yapılan firma girilecektir.

Ruhsat sahibi firmalar ile Bakanlıktan onaylı bitki koruma ürünleri toptancı ve bayileri tarafından bitki koruma ürününün başka bir toptancı, bayi veya üreticiye satışının sisteme bildirilmesi için yapılan bildirimdir.

Ruhsat sahibi firmalar ile bitki koruma ürünleri toptancı veya bayilerinin kimlere satış yapabilecekleri yürürlükteki mevzuatta düzenlenmiştir. Buna göre, ruhsat sahibi firmalar bitki koruma ürünlerini bitki koruma ürünleri toptancı ve bayilere, bitki koruma ürünleri toptancıları ürünlerini bitki koruma ürünleri toptancı ve bayilere, bitki koruma ürünleri bayileri ise ürünlerini bitki koruma ürünleri bayileri veya üreticilere satabilir.

Geri çekme, miat veya başka bir sebeple geri iade edilen bir bitki koruma ürününün bitki koruma ürünleri bayi veya toptancısından çıkışı için yapılan bildirimdir.

Çeşitli sebeplerle sistemdeki kaydının çıkarılması söz konusu olan bitki koruma ürünleri için yapılan bildirimdir. Deaktivasyon; hatalı üretilen veya son kullanım tarihi geçmiş olduğu için imha edilmesi gereken bitki koruma ürünlerini sistemden çıkarmak, bir sebeple bitki koruma ürünlerini satılamaz hale getirmek, bir işlemden dolayı sistemden çıkarılması istenen bitki koruma ürünleri gibi sistemdeki kaydın kapatılması isteğidir.

Bu bildirimle bitki koruma ürünlerinin sıra numaraları sistemde kapatılır ve aynı numara ile başka bitki koruma ürünleri tekrar bildirilemez. Deaktivasyon sebebi bildirimlerde basitçe yer alır. Sisteme bildirilmemiş ürünlerin deaktivasyon bildirimleri yapılmaz.

Alıcı tarafından bitki koruma ürünlerinin kontrol ve kabul edilmesini ifade eden bir onay mekanizmasıdır. Bildirim yapmakla zorunlu olan bir paydaş bir bitki koruma ürünü için satış, ihracat, deaktivasyon yapabilmek için mal alım bildirimi yapmak zorundadır.

Firmaların ihraç ettikleri karekodlu bitki koruma ürünlerini sisteme tanıtmak için yaptıkları bildirimlerdir. Bu bildirim de bir sistemden çıkarma bildirimidir, ihracat bildirimindeki bitki koruma ürünleri ülkemizde artık satılamaz hale gelir. Alıcı bilgisinde ülke ve ihracat yapılan firma bilgisi girilecektir.

Ruhsat sahibi firmalar ile toptancı veya bayilerin bitki koruma ürünü satışlarını iptal etmeleri için oluşturulmuştur. Buna göre, satışı yapılan bitki koruma ürünlerinin satışı ürün bazında iptal edilebilir. Ruhsat sahibi firmalar, bitki koruma ürünleri toptancı veya bayilerin sattıkları ürünleri geri almaları gerektiği zaman “satış iptali” yaparlar. Eğer ürünün satıldığı birim, mal alım bildirimi yaparak bitki koruma ürününün sahipliğini kazanmışsa, bu birim mal iade bildirimi yapmadan satış iptali yapılamaz. 

Ruhsat sahibi firma, bayi veya toptancıların kendi depoları arasında mal transferi yapılması gerektiği durumlarda depolar arası transfer bildirimi yapılmalıdır.

Özellikler

Bilnex Zirai İlaç Programı gelişmiş özellikleri

Bakanlık İşlemleri

Bitki Koruma Ürünleri Stok Takip Sistemi ve GİB'e dahil işlemlerinizi kolaylıkla ve sorunsuzca halledebilirsiniz.

Stok ve Envanter Takibi

Mal ürün toplamı, raf ve karekod stok takip ve yönetimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Çok Şube Bazında GLN Takibi

Deponuzu ve Diğer şubelerinizi tek program üzerinden takip edebilir ve raporlarınızı alabilirsiniz.

Hızlı Program Geçişi

Farklı Program Geçişlerinden Devir Envanterin ve Stok kartlarını otomatik olarak sisteme aktarabilirsiniz.

BKST Envanter Eşitleme

Bakanlık envanteri ile sisteminizde bulunan QR kodları otomatik olarak eişitleyin.

Son Kullanım Tarihi Yaklaşan Ürünler Uyarısı

Son kullanım tarihi yaklaşan ürünleri sisteminiz sizin için uyarsın.

Bakanlıktan Gelen Bildirimlerin Otomatik Kaydı

Bakanlıktan gelen bildirimler otomatik olarak sisteminize irsaliye olarak kaydedilir, stok kartları açılır.

Akıllı Bildirim Kontrol

Bakanlıktan gelen bildirimler otomatik olarak sisteminize kaydı sırasından son kullanma tarihi yaklaşan ürünler var ise sistem kabul işlemini durduracaktır.

Excel ile Qr Aktarımı

Excel ile ürün qrlarını sisteme otomatik olarak aktarabilirsiniz.

Barkod Üretimi ve Basımı

Barkodu olmayan ürünlerinize barkod üretebilir, ürün barkod etiketi ya da raf etiketinizi kolayca basabilirsiniz.

Tüm Edönüşüm Süreçleri Tek Programda

E-Fatura / E-Arşiv Fatura / E-İrsaliye / E-İhracat / E-Müstahsil

Gelişmiş Mobil Uygulama Desteği

Mobil uygulama ile karekodlu sipariş hazırlama, mal kabul, bakanlık bildirimi, cari hesap raporları ön muhasebe vb. işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fiş Baskı Sistemi

Firmanıza özel senetli / senetsiz fiş baskısı yapabilirsiniz.

Cep Patron

Cep telefonunuzdan arazid, sahada internet olmasa dahi çiftçi hesabına bakabilir, satış ve tahsilat yapabilirsiniz. Cep Telefonunuzdan çiftçi cari hesabını whatsapp ile çiftçiye gönderebilirsiniz.

Vadeli Tahsilat Takibi (Vade Farkı Uygulama)

Ürünlere birden fazla fiyat belirleyerek ödenmemiş alacaklarınıza yeni güncel fiyatlardan fiyatlandırma yapabilirsiniz. Tahsilat işlemi esnasında çiftçinin alışveriş toplamından alış fiyatlarına göre çiftçiden elden edilen kar marjını görebilir ve buna göre kolayca iskonto veya fiyat farkı işlemlerinin gerçekleştirebilirsiniz.

Ön Muhasebe

Ön Muhasebe işlemlerinizi (stok, sayım, cari, kasa, banka, çek, senet irsaliye, kredi kartı, sipariş vb.) birbirleri ile entegre ve detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Üretim İşlemleri

Reçete bazında üretim ya da siparş bağlı üretim işlemlerini gerçekleştirebilir, maliyetlerinizi raporlayabilirsiniz

Modüller

Bilnex zirai ilaç programı ile yapabilecekleriniz

Stok

Seri/Lot - koli - palet bazında stok takibi Gelen stok kartlarının otomatik oluşturulması

Anlık Bildirim

Mal kabul bildirimleri
Mal satış bildirimleri
Mal iade bildirimleri
Ürün imha bildirimleri
Depo sevk bildirimleri
Mobil uygulama ile bildirim

Sınırsız ve Esnek Raporlama
Son Kullanım Tarihi Yaklaşan Ürün Raporu
Gelen Bildirimlerin İçeri Alınması

Gelen Bildirimlerin İçeri Alınması

Çok Şubeli ve Depolu Takip
Alış Bildiriminden Otomatik Satış Bildirimine döndürme
Fatura

Fatura, fişi
İrsaliye
Müstahsil
İthalat-ihracat
Toplu evrak oluşturma
Sipariş
Teklif
Sözleşme

Kasa

Tüm kasaları anlık takip

Çek-Senet

Gelen ve giden çek takibi
takvim hatırlatması

Cari Hesap

Cari dekontları ve cari hesap kapatma

Banka

Banka İşlem Fişleri
Müşteri Kredi Kartları

Personel

Prim
Puantaj
Ücret Tahakkuku

Masraf
Taksitli Satış

Satış Taksitlendirme

Proje

Farklı Projelerin Raporlanması
Proje Takibi

Üretim

Reçete
Vardiya
Toplu Üretim
Sipariş Üretimi ve Planlama

Genel Muhasebe

Muhasebe fişi
Mali Tablolar
Mizan-muavin
Ba/Bs Formları
KDV/KDV2 Durum Tablosu

Çözümler

Bilnex zirai ilaç programı ile birlikte kullanabileceğiniz programlar

Galeri

Ekran görüntüleri

Yorumlar

Bilnex Dijital Ortağınızdır.

Bilnex comment 3
Bilnex comment 1
Bilnex comment 2
7.400+

Mutlu müşteri

Daha Fazlası için Bilgi Bankasını Ziyaret Edin.
Soru & Cevap

Sık Sorulan Sorular

Satış faturalarında cari seçimi sonrası stok ekleme alanında sağ tıklayıp seri lot girişinde son kullanma tarihine göre ekleme alanı açılacaktır. Tarih seçip listeden sonra sağ altta evraka alta tıklamak yeterlidir.

O stokların seri numaralı takip açık değildir bunun için göstermez. Stok da düzelt deyip diğer bilgilerden stok takibini açmak gerekir.

Satış yapılacak cariye tanımlı herhangi bir tc veya vkn olmadığı için o uyarı alınıyor caride düzeltip faturada tekrar seçmek doğru olacak.

Gln numarası var ise oradan eşleştirme yapar. Gln yok ise carilerin birinde o yüzden bu neden olmuştur. Cari birleştirme yapabiliriz.

Hareketi yok ise silinebilir ,hareketi var ise  fatura silinir irsaliyedeki stok ile tekrar stok irsaliye eşleşme yaparak düzeltilir.

Bakanlıktaki stokları karekodları otomatik bir şekilde fiş ile içeri alıyoruz herhangi bir isim veya stok girmeye gerek kalmıyor.

Stok devir aktarımı

1.- Daha önce çıkış yapılmış olabilir.

2.- Karekodda bulunan – veya *  hatalıdır .

3-  Tarih hatalıdır.

Faturalardan türü iade seçip karekodları okutup bildirim gönder kısmından gönder demek gerekiyor.

Bildirimi satın almadan girmek gerekiyor. İade gibi gösterip bakanlığa bildirim gönder yapılması gerek. Veya karşı firma size iade gönderecektir.

Bakanlıktaki bilgilerde değişiklik var ise bu değişiklikleri bilnexe girmek gerekiyor. bu sebeple alamıyor olabilirsiniz veya bakanlıktaki sunucularda çalışma vardır.

Ücretsiz Demo Talebi

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın

Çağrı Merkezi

Destek Talep Formu

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın