E-DÖNÜŞÜM MERKEZİ

E-Defter

Yevmiye ve büyük defterlerinizi dijital ortamda tutun ve elektronik imzayla berat verin.

Genel Bakış
E-Defter, işletmelerin finansal kayıtlarını elektronik ortamda tutmasını sağlayan özel bir uygulamadır.

Bu sistem, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilen ve yönetilen özelliğe sahiptir. Uygulama firmaların defter tutma işlemlerini dijital ortamda gerçekleştirmelerine olanak sağlar.

Bilnex Bilnex E donusum E defter 1

Kağıt defterlerinizi unutun

E-Defter uygulaması ile işletmeler, defter kayıtlarını kâğıt yerine dijital ortamda tutar. Bunu daha hızlı ve güvenli bir şekilde sağlar. Ayrıca işletmeler, E-Defter saklama hizmeti sayesinde kayıtlarını diledikleri zaman kolayca arşivleyebilirler.

Bilnex Bilnex E donusum E defter 2

İşletmenizin mali işlerini kolayca takip edin

Türkiye'deki işletmelerin E-Defter kullanma zorunluluğu belirli limitler dahilindedir. Bu zorunluluk, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği bazı kriterlere göre belirlenir. 2021 yılında 4.000.000 TL ciro yapan firmalar 01/01/2023 tarihinde, 2022 yılında 3.000.000 TL ciro yapan firmalar 01/01/2024 tarihinde, gayrimenkul alım/satım ya da E-ticaret yapan firmalar 2021-2022 yılında 1.000.000 TL ciro yapması halinde 01/01/2023 tarihinde E-irsaliyeye geçme zorunluluğu vardır. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz…

Bilnex Bilnex E donusum E defter 3

Verimliliği arttırın

E-Defter uygulaması, firmaların vergi beyannameleri gibi diğer vergisel işlemlerini de hızlandıran bir özelliğe sahip. Aynı zamanda kâğıt kullanımını azaltarak çevre dostu bir yaklaşım sağlamaktadır. Uygulama, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın web sitesi üzerinden veya özel entegrasyon yazılımları aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

Yorumlar

Bilnex Dijital Ortağınızdır.

Bilnex comment 3
Bilnex comment 1
Bilnex comment 2
7.400+

Mutlu müşteri

Soru & Cevap

Sık sorulan sorular

Bu konu kullandığınız entegratör firmaya göre değişiklik göstermektedir.
Mesela Foriba ile çalışıyorsanız program içerisinden bu menü mevcuttur. Genel Muhasebe altında e-defter menüsü altındaki parametre tanımları vs. yapıldıktan sonra E defter gönderimi program içerisinden yaptırılabilir. Fakat EDM entegratörlüğünde çalışılıyor ise EDM E-defter program içerisinde bir seçenek olarak Bilnex Yazılım gelecektir. Bağlantılar yapıldıktan sonra bağlanarak gönderimi otomatik yapacaktır.

Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre, şirketler vergi mükellefleri oldukları için her türlü finansal hareketleri kayıt altına almak zorundadırlar. Bu zorunluluktan dolayı tutulan defter-i kebir ve yevmiye defterlerinin elektronik ortamlara taşınmasına verilen isim e-Defter uygulamasıdır.

Ücretsiz Demo Talebi

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın

Çağrı Merkezi

Destek Talep Formu

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın