SEKTÖREL ÇÖZÜMLER

Cafe & Restoran Gelişmiş Ön Muhasebe Ve Garson Sistemidir

Tüm işlemleri tek bir sistemde yönetin, masalarınızı daha iyi yönetin, mutfak ile servis arasındaki iletişimi sağlayın, hataları minimize edin, siparişlerinizi doğru ve hızlı şekilde hazırlayın, restoranınızın performansını yükseltin ve müşterilerinize daha iyi hizmet verin.

Genel Bakış
Bilnex Cafe ve Restoran Programları, işletmelerin stok yönetimi, finansal işlem, personel takibi ve sipariş yönetimi gibi iş akışını işlevsel olarak yönetmelerini sağlayan sektörel bir yazılımdır.

Bu programlar, işletmelerin paket servis, masa takibi, self servis, parçalı ödeme, masa değiştirme, sipariş notları gibi iş süreçlerini otomatikleştirmeleri ve zamandan tasarruf etmeleri için tasarlandı.

Bilnex cafe restoran 1

Üretim fişlerinizi daha etkili bir şekilde yönetin.

Bilnex Cafe ve Restoran Programları, özellikle büyük hacimli işletmelere yüksek çözümler getiriyor. Caller ID ile arayanı görme özelliği sayesinde müşteri siparişleri daha hızlı ve doğru bir şekilde alınırken, stokları yönetmek, masaları planlamak ve personeli yönetmek gibi birçok işleyiş kusursuz olarak yerine getiriliyor. Ayrıca, üretim fişleri ile finansal işlemleri de takip ederek, işletmelerin gelir ve giderleri izlenebiliyor.

Bilnex cafe restoran 2

Otomasyonlarla tasarruf edin.

Cafe ve restoranlar için Bilnex imzasıyla tasarlanan bu yazılımlar, işletmelerin müşteri deneyimini artırmalarına da yardımcı oluyor. Özellikle müşteri siparişlerini daha hızlı şekilde almak, masaları daha iyi planlamak ve üretimi daha iyi organize etmek gibi işlevsel yönüyle bunu mümkün kılıyor. Özetle, Bilnex sayesinde müşteri memnuniyet ve sadakat oranında gözle görülür bir artış yaşanıyor.

Bilnex cafe restoran 3

Self servis ve masa takibinizi kolaylaştırın

Bilnex Cafe ve Restoran Programları, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. İşletmelerin ihtiyaçlarına göre de özelleştirilebilirler. Böylece, işletmeler pratik kullanımı deneyimlerken ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirme de yapabilirler.

Özellikler

Bilnex Cafe & Restoran gelişmiş özellikleri

Masa Takibi

Masa siparişlerini kolayca yönetin ve takip edin

Sipariş Takibi

Detaylı sipariş raporu alın ve sipariş takibi yapın

Self Servis

Müşterilerinizi bekletmeden hızlı satış yapın

Garson Takibi

Personelinizin performansını ölçün

Caller ID

Arayanı gör özelliği sayesinde paket servis sürecinizi hızlı ve sorunsuz yönetin

Paket Servis Ve Kurye Takibi

Tüm sipariş sürecinizi takip edin. Hazırlanan, yola çıkan ve teslim edilen siparişlerinizi tek ekrandan yönetin.

Üretim Reçetesi

Satışta olan ürünlerinizin tam maliyetini hesaplayın

Toplu Üretim

Sıcak satış harici toplu üretilen ürünlerinizin takibini yapın

Stok Takibi

Satış kanalları ile birlikte envanterinizi yönetin

Cari Hesap Veresiye Takibi

Düzenli müşterilerinizin borç ve tahsilat durumlarını takip edin ve detaylı rapor alın

Kasa Takibi

Tüm kasalarınızdan A'dan Z'ye detaylı rapor alın

Banka Takibi

Banka işlem fişlerinizi ve müşteri kredi kartı işlemlerini kolayca takip edin

Personel Takibi

Personel Prim, Puantaj ve Ücret Tahakkukunu otomatik hesaplayın

Modüller

Bilnex Cafe & Restoran ile yapabilecekleriniz

Masa Takibi
Sipariş Takibi
Self Servis
Garson Takibi
Caller Id
Paket Servis ve Kurye Takibi
Ön Ödemeli Satış
Üretim Reçeteleri
Toplu Üretim
Stok

Stok Fişleri
Depo
Toplu Fiyat Değişikliği
Barkod Etiketi Yazdırma
Sayım

Cari Hesap

Dekont
Cari Hesap Kapama

Fatura

Fatura ( Alış Satış )
Fiş ( Alış-Satış )
İrsaliye
Toplu Evrak Oluşturma
Sipariş
Teklif
Satın Alma İstek
Sözleşme

Kasa
Çek Senet
Banka

Banka İşlem Fişleri
Müşteri Kredi Kartları

Personel

Prim
Ücret Tahakkuku
Puantaj

Çözümler

Bilnex Cafe & Restoran ile birlikte kullanabileceğiniz programlar

Yorumlar

Bilnex Dijital Ortağınızdır.

Bilnex comment 3
Bilnex comment 1
Bilnex comment 2
7.400+

Mutlu müşteri

Soru & Cevap

Sık Sorulan Sorular

Birden fazla yazıcıda ‘Adisyon Yazdırma’ ihtiyacı olduğunda her yazıcının farklı grupları yazdırmasını sağlayan ‘Yazdırma Görevleri’. Yazdırma görevleri tanımlamak için aşağıdaki sıralama takip edilir Perakende Yönetimi > Tanımlar > Perakende Satış Parametreleri > Yazdırma Parametreleri > Grup Yazdırma Parametrelerinden Yazdırma Görevleri tanımlanır

Bilnex Restoran ana ekranda ‘Periyod Başlat – Bitir’ açılır ‘Çalışma Periyodunu’ bitirilir . ‘Otomatik Periyot Oluşturma’ açık değilse ‘Yeni Periyot Açılışı’da buradan ‘Çalışma Periyodunu Başlat’tan’ yapılır.

Bilnex Restoran Ana Ekranda Döviz Kurlarına Tıklanıp (F2) İnternetten Kurları Al

Bilnex Restoran içerisinde Üretim Ve Planlama > İşlemler > Toplu Üretim Fişlerinden ister , eksiye düşen ‘stokları’ veya ‘ürünleri’ seçerek istenilen miktar kadar üretilir.

Bilnex Restoran içerisinde Üretim Ve Planlama > Tanımlar > Reçete Tanımlarından eklenir üretilen ürünün cinsi mamül almalı kullanılan ürünlerin cinsi hammadde veya yarı mamul olmalıdır.

Bilnex Restoran içerisinde Perakende Yönetimi > Tanımlar > Perakende Satış Paremetreleri > Plu Tanımlarından istenilen gurubun içerisinden istenilen stoklar çıkartılır.

Öncelikle Arka Ofiste Finans Yönetimi > Tanımlar > Cari Kartlarından yeni bir cari oluşturup, ‘Kart Genel Bilgiler’ de indirim alanına %100 yazıp kaydedilir. Sonrasında ‘Masa Sipariş Ekranında’ sol menüde ‘Müşteri Seç’ tıklanıp personel carisine satış yapılır.

Gün Sonu Raporu, kapsamlı bir rapor olup bir işletmenin günlük cirosunu, personel satışlarını grup bazında satış analizi yapılan rapordur. Raporu Bilnex Restoranı açtıktan sonra gelen ekranda raporlara tıklayarak görebiliriz.

Bilnex Restoran içerisinde masa birleştirme işlemini yapmak için ‘Masa Satış’ ekranına girdikten sonra gelen ekranın sağ alt tarafında “Masa Birleştir” tıklanıp önce ‘Birleşecek Masa’ seçilir sonrada ‘Birleştiği Masa’ seçilerek yapılır Bilnex Restoran içerisinde ‘Masa Taşıma’ işlemini yapmak için ‘Masa Satış’ ekranına girdikten sonra gelen ekranın sağ alt tarafında ‘Masa Taşı tıklanıp taşınacak masa tıkladıktan sonra ‘Taşınacağı Masa’ seçilerek yapılır.

Telefon ile aldığınız paket siparişlerde, arayan müşterilerinizi ekranda otomatik olarak görüntüleyebilmek için CID marka ‘Caller Id’ olması gerekmekte. Adisyo’nun caller id entegrasyonu sayesinde sizlere, paket sipariş operasyonlarınızı çok daha hızlı ve sistemli oluşturabilme imkanı sağlıyor. Caller ıd, Bilnex Restoran VE perakende ayarlarını “https://bilgibankasi.bilnex.com.tr/bilgi-bankasi/caller-id-kurulumu-ve-restoran-paket-servis-ayarlari-nasil-yapilir/” adımları takip edilerek yapılır.

Perakende satış yapan işletmelerin hızlı satış ekranları üzerinden yaptıkları her türlü satışlara (cari, peşin, e-fatura, e-arşiv, kamu vs.) özel entagratörler aracılığı ile e-belge düzenleyerek anlık ve mevzuata uygun olarak çok hızlı bir şekilde müşteriyi kasada bekletmeden elektronik belge düzenleyerek, müşteriye gerek maille gerekse farklı iletişim kanalları ile faturanın otomatik bir şekilde iletilmesi gibi işlemlerin tamamını e-kasa modülü yapacaktır. E Kasa Ayarlarını “https://bilgibankasi.bilnex.com.tr/bilgi-bankasi/perakende-satista-e-kasa-calisma-prensipleri-ve-ayarlari/” adımları takip edilerek yapılır.

GMP3 Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilmiş, Yazarkasa Bilgisayar Haberleşme Protokolünün adıdır. Hugin GMP3 Entegrasyonunu “https://bilgibankasi.bilnex.com.tr/bilgi-bankasi/bluebird-pidion-mt360e-yeni-nesil-okc-entegrasyonu/” linkten adımları takip ederek GMP3 entegrasyonu yapılır.

GMP3 Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilmiş, Yazarkasa Bilgisayar Haberleşme Protokolünün adıdır. Hugin GMP3 Entegrasyonunu “https://bilgibankasi.bilnex.com.tr/bilgi-bankasi/profilo-s900ecr-ile-yeni-tip-wind-servis-api-baglanti-anlatimi/” linkten adımları takip ederek GMP3 entegrasyonu yapılır.

GMP3 Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilmiş, Yazarkasa Bilgisayar Haberleşme Protokolünün adıdır. Hugin GMP3 Entegrasyonunu “https://bilgibankasi.bilnex.com.tr/bilgi-bankasi/hugin-okc-ile-yeni-tip-wind-servis-api-baglanti-anlatimi-t300/” linkten adımları takip ederek GMP3 entegrasyonu yapılır.

GMP3 Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilmiş, Yazarkasa Bilgisayar Haberleşme protokolünün adıdır. Ingenico GMP3 Entegrasyonunu “https://bilgibankasi.bilnex.com.tr/bilgi-bankasi/ingenico-okc-ile-yeni-tip-hizmet-baglanti-anlatimi-ide280-move-5000-f/” linkten adımları takip ederek GMP3 entegrasyonu yapılır.

Toplu masa tanımlamak için Perakende Yönetimi > Tanımlar > Masa Tanımlarından açılan formun sol üst tarafında ‘Liste Ayarlarından , Toplu Masa Oluştur” tıklanır. Gelen ekranda masa sayısı belirlenir. Sonra ‘Departman’ eklenir. Örn : Bahçe , İç , Dış vb tanımlandıktan sonra Başlangıç masa kodu yazılıp (Örn: M001) oluşturulur.

Masalar işletmenin masa düzenini oluşturan tanımlardır. Bilnex Restoran Masa Tanımlama Perakende Yönetimi > Tanımlar > Masa Tanımlarından yapılır .

Menü , Bilnex Restoran içinde Sipariş almak için oluşturulan ‘Stok Grupları’ ve Stok Grupları içinde yer alan ürünlerden oluşur . Stok Grupları, menü içerisine eklenecek stokların daha kolay bulunması için oluşturulan gruplardır . Örn : Başlangıçlar , Ara Sıcaklar ,Tatlılar vb. Bilnex Restoran da ‘Menü Oluşturmak’ için Perakende Yönetimi > Tanımlar > Perakende Satış Parametreleri > Plu Tanımlarından oluşturulur. Stok kartlarında seçilen ‘Ana Gruplara’ göre toplu şekilde stok grupları ve içerisine ürünleri ekler .

‘Sipariş Etiketi’ siparişlerin Hazırlık aşaması , üretim ve servis süreçlerini belirleyen bilgi etiketidir. Bilnex Restoranda açılan ürünün ‘Etiket Tanımı’ Perakende Yönetimi > Tanımlar > Porsiyon Ve Etiket Tanımlarından eklenir. Etiketler , Etiket grubu oluşturulur grubun içine etiketler eklenir istenilirse fiyatlandırılabilir. Bağlantılar , oluşturulan Etiket gruplarının hangi stok grubu veya hangi stokta çıkmasını sağlayan yetkilendirme alanıdır.

Porsiyon herhangi bir yemekten bir kimseye belirli oranda verilen miktar olarak tanımlanmasıdır. Bilnex Restoranda açılan ürünün ‘Porsiyon Tanımı’ Perakende Yönetimi > Tanımlar > Porsiyon Ve Etiket Tanımlarından eklenir.

Bilnex Restoran içerisinde hesap yazdırmak için ‘Masa Satış Ekranına’ tıklanır. Açık olan adisyonların renkleri farklıdır ilgili masanın üzerine tıklanır. Açılan ekranda sol menüde yer alan ‘Hesap Yaz’ butonuna tıklanır. Yazıcı ayarları için Perakende Yönetimi > Tanımlar > Perakende Satış Parametreleri > Yazdırma Parametreleri > Genel Yazdırma Parametrelerinden, “Fiş Yazdırma Kullanılsın” seçilip daha sonra ‘Yazıcı Ve Yazıcı Tasarımı’ seçilmesi lazım .

Ücretsiz Demo Talebi

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın

Çağrı Merkezi

Destek Talep Formu

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın