E-TİCARET

Simpizz Pazaryeri Entegrasyonu

Simpizz yazılımı, Bilnex’in sanal pazar yerleri entegrasyonu sağlayan ve işletmelerin E-Ticaret faaliyetlerini yönetmelerine yardımcı olan yeni nesil bir yazılımdır.

Genel Bakış
Pazaryeri entegrasyonu, e-ticaret mağazalarının daha fazla müşteriye ulaşmasına ve satışlarını artırmasına yardımcı olur.

Ayrıca, pazaryerleri genellikle yüksek trafikli ve yüksek hacimli satış yapılabilen yerler olduğundan, e-ticaret mağazaları için yeni müşteriler ve gelir kaynakları sağlar.

Bilnex Bilnex e ticaret Simpizz 1

Tek bir tıkla farklı pazaryerlerinde satış yapın.

Simpizz yazılımı, işletmelerin online pazar yerlerinde (n11, Gittigidiyor, Hepsiburada vb.) mağaza açmalarına, ürünlerini bu pazar yerlerinde listeleyip satmalarına ve bu satışları Bilnex ERP sistemi ile entegre ederek yönetmelerine olanak tanır.

Bilnex Bilnex e ticaret Simpizz 2

Çoklu pazaryeri entegrasyonu ile rekabet gücünüzü artırın.

Simpizz yazılımı, ürün bilgisi ve stok durumu gibi spesifik konuları online pazar yerlerinde otomatik olarak güncellenmesine olanak sağlar. Ayrıca, müşteri siparişleri otomatik olarak Bilnex ERP sistemine aktarılır ve işletmeler siparişleri takip ederek yönetme kabiliyetiyle tanışır. Bu yazılım, işletmelerin E-Ticaret faaliyetlerini daha verimli hale getirerek satış hacmini artırmasına ve iş süreçlerini daha etkili yönetmesine yardımcı olur.

Bilnex Bilnex e ticaret Simpizz 3

Daha fazla müşteriye ulaşın, daha fazla satış yapın

Çift taraflı entegrasyonu ile sadece stok adet, fiyat ve resimlerinin gönderilmesini sağlamaz; yapılan satışların cari bilgilerini ve mail adresi gibi iletişim bilgilerini de ERP sistemine aktararak E-Fatura kullanılması durumunda rahatlıkla fatura gönderilmesini sağlar. Böylece iş takibini çok daha kolay hale getirir.

Yorumlar

Bilnex Dijital Ortağınızdır.

Bilnex comment 3
Bilnex comment 1
Bilnex comment 2
7.400+

Mutlu müşteri

Soru & Cevap

Sık Sorulan Sorular

Pazaryerlerinde veya e-ticaret sitenizde halihazırda açık olan ürünlerinizi ürün listesi veya ürün eşleştir bölümlerindeki ürünleri indir butonundan Simpizz panelinize kaydedebilir, aynı ürünler birden fazla pazaryerinde mevcutsa yine ürün listesinde bulunan eşleştirilecek ürünleri indir butonuna basarak birbirleriyle eşleştirebilirsiniz. Böylelikle ürünlerinizin stok ve fiyatlarını tek panelden kontrol edebilirsiniz.

Evet, oluşturabilirsiniz. Öncelikle Simpizz panelinde ürünler bölümünün altından renk ve beden tanımlamaları yapmanız ve bu tanımlamaları kategori eşitle diyerek pazaryerlerindeki karşılıklarıyla eşleştirmeniz gerekmektedir. Sonrasında ürün listesinden yeni ürün ekle diyerek ürün varyantları bölümünden varyasyonlar oluşturabilirsiniz. Ürünlerinizi tamamladıktan sonra varyantlı bir şekilde pazaryerlerine ve e-ticaret sitenize gönderebilirsiniz.

Simpizz’de stoğu sıfırlanan ürünleriniz açık olduğu pazaryerleri ve e-ticaret sitelerine otomatik senkron olarak satışa kapanır. Buradaki önemli nokta ürünlerinizin Simpizz’de pazaryeri bağlantılarının bulunmasıdır.

Simpizz’deki toplu işlemler bölümünden ürünlerinizi seçerek toplu pazaryeri durumunu değiştirme butonuna tıklayabilir, ürünlerinizi tek tıkla pazaryerlerinde veya e-ticaret sitenizde satışa başlatıp satışa durdurabilirsiniz. Toplu işlemlerdeki filtreleri kullanarak dilediğiniz marka veya kategorideki ürünleri aynı anda satışa başlatıp durdurabilirsiniz.

Evet, mümkün. MobilnexApiConnetor uygulamamız Simpizz paneliniz ile Bilnex muhasebe programınız arasındaki iletişimi sağlar. Böylelikle ürünlerinizin kontrolünü Bilnex muhasebeden sağlayabilirsiniz. Bilnex muhasebede açtığınız ürün kartlarını MobilnexApiConnetor uygulamasındaki stok kısmından tümünü gönder diyerek Simpizz panelinize gönderebilir, ayarlar bölümünün altındaki dosya gönderimi seçeneğinden ürünlerin resimlerini de Simpizz’e aktarabilirsiniz. Böylelikle hem muhasebe programında hem de Simpizz’de ürünleri ayrı ayrı açmanıza gerek kalmaz. Bilnex muhasebede yaptığınız stok ve fiyat değişiklikleri otomatik olarak Simpizz’e senkron olur, daha sonrasında Simpizz panelinden ürünlerin açık olduğu pazaryerleri ve e-ticaret sitesinde güncellenir.

Simpizz’in entegre olduğu fatura programlarından EDM veya Hızlı Bilişim kullanıyorsanız genel ayarlar bölümündeki e-fatura tanımlamaları kısmını doldurarak entegrasyonu sağlayabilirsiniz. Gelen siparişlerinizi siparişlerim bölümünden seçip seçilen siparişleri faturalandır butonuna tıklayarak toplu bir şekilde faturalandırabilirsiniz. Faturalar bölümünden gönderdiğiniz veya gönderiminizi bekleyen faturaları kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Kestiğiniz faturalar pazaryeri panellerine otomatik olarak yansımaktadır, kestiğiniz faturaların panellere gidip gitmediğini faturalar bölümünün altındaki fatura linklerinden kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz Simpizz’den faturaların çıktısını toplu olarak alabilirsiniz.

Simpizz’e gelen siparişleri onayladığınızda ürünlerin stokları önce Simpizz’de, sonrasında bağlı olduğu pazaryerleri ve e-ticaret sitesinde otomatik düşer.

Simpizz panelinde yer alan toplu işlemler bölümünden toplu fiyat değiştirme seçeneğiyle fiyatlarınızı yüzdelik arttırıp azaltabilir, toplu fiyat kopyalama özelliği sayesinde fiyatlarınız arasında toplu geçişler yapabilirsiniz. Seçili ürünleri pazaryerlerine senkronize et butonuyla ürünlerinizin bağlı olduğu tüm pazaryerlerine tek tıkla belirlediğiniz fiyatları gönderebilirsiniz. Stoklarınızı Simpizz üzerinden düzenleyerek ürünlerinizin bulunduğu bütün platformlara aynı stokları kolaylıkla gönderebilirsiniz.

Simpizz birçok pazaryeri, e-ticaret sitesi, kargo firması ve e-fatura platformlarıyla entegreli çalışır. Pazaryeri olarak Trendyol, N11, Hepsiburada, Trendyol Hızlı Market, Akakçe, PttAvm, Çiçeksepeti ve Amazon ile bağlantı sağlanabilir. Bilnex, Woocommerce ve Opencard e-ticaret siteleri ile entegredir. Aras Kargo, Mng Kargo, Sürat Kargo, PTT Kargo, Hepsijet ve daha pek çok kargo ile entegrasyonu mevcuttur. Ayarların altında bulunan mağaza ayarları bölümüne pazaryerleri veya e-ticaret sitenizden temin ettiğiniz API bilgilerini girerek entegrasyonu başlatabilirsiniz.

Ücretsiz Demo Talebi

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın

Çağrı Merkezi

Destek Talep Formu

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın