+90 (850) 441 05 15

BİLNEX BULUT YEDEKLEMEYLE VERİLERİNİZ GÜVENDE

 Anasayfa / Blog / BİLNEX BULUT YEDEKLEMEYLE VERİLERİNİZ GÜVENDE
BİLNEX BULUT YEDEKLEMEYLE VERİLERİNİZ GÜVENDE


BİLNEX BULUT YEDEKLEMEYLE VERİLERİNİZ GÜVENDE


Bulut yedekleme hizmetinden yararlanarak bilgisayar ortamındaki her türlü verinizi güvence altına alabilirsiniz.

13.04.2020 02:52:46

Günümüzde teknoloji çok gelişti. Bu gelişmeyle birlikte iş hayatımızda pek çok değişikliğe uğradı. Mesela artık işimizle ilgili her türlü bilgiyi (finansal bilgiler, müşterilerin bilgileri, iş süreçleri, üretim, AR-GE vb. konulardaki bilgiler) bilgisayar ortamında tutuyor, bu bilgilere ihtiyaç duyduğumuzda da yine bilgisayar ortamında kontrol edip kullanıyoruz. Diğer taraftan bilgisayar ortamında saklanan her türlü verinin siber saldırıların tehdidi altında olduğu da bir gerçek. Elbette bilgisayar ortamında sakladığınız verilerin kaybolması oldukça riskli bir durum. İşte bu riskten kurtulmak, veri güvenliğini sağlamak için de atılacak en doğru adım bulut yedekleme hizmetinden yararlanmak. Bilnex Bulut Yedekleme ile verileriniz istediğiniz periyotlarda yedeklenerek, bilgileriniz ve işiniz güvence altına alınır.

Bilnex Bulut Yedekleme Nedir?

Bilnex Bulut Yedekleme, bulut (cloud) ortamında disk tabanlı bir yedekleme (back up alma) ve yedekten geri dönmeyi (restore) içerir. Bulut yedeklemede sunucunuzun yedeği istediğiniz periyotta (günlük – haftalık – aylık) alınır. Yedeklenen verilerse günlük olarak şifrelenerek sunucumuzda depolanır.

Kolay Kurulum

Bilnex Bulut Yedekleme’den yararlanmak için ek bir donanım ya da yazılıma ihtiyacınız yoktur. Yedekleme için gereken altyapıyı Bilnex Bulut yapılandırması üzerinden sağlıyoruz. Dolayısıyla geçiş aşamasında uzun kurulum süreçleri ya da işlerinizin aksaması gibi bir durum söz konusu değildir.

Otomatik ve Eksiksiz Yedekleme

Bulut yedeklemeden yararlanmak için manuel bir işlem yapmanız gerekmez. Sistem belirlediğiniz periyotlarda otomatik olarak yedekleme işlemini gerçekleştirir. Ayrıca sistem “sıfır veri kaybı” esasıyla çalışmaktadır, yani yedeklenen verilerde herhangi bir eksiklik ya da aksaklık olması söz konusu değildir.

Hızlı Geri Yükleme

Bulut yedekleme işlemi geri yüklemeyi de kapsamaktadır. Asıl verilerinizde herhangi bir sıkıntı yaşamanız durumunda hızla ve eksiksiz olarak verilerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Periyodik Raporlama

Bilnex Bulut Yedeklemeyle periyodik olarak raporlamadan yararlanabilir, ne kadar verinizin yedekli olduğunu görebilirsiniz.

7/24 Hizmet

Bilnex Bulut Yedekleme kapsamında 7/24 hizmet sağlıyoruz. Yaşadığınız herhangi bir problem durumunda bize ulaşabilirsiniz; ekip arkadaşlarımız hızla size ihtiyacınız olan çözümü sunacaktır.

Bilnex Bulut Yedekleme hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.